Hakkımızda

PERVİN FİNANSAL KİRALAMA A.Ş.

Kaynak Finansal Kiralama Anonim Şirketi (Şirket), Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan faaliyet iznine istinaden 3226 sayılı Finansal Kiralama Kanunu hükümleri çerçevesinde, Türkiye’de faaliyet göstermek amacıyla, 11 Kasım 2005 yılında kurulmuştur. Şirket, makine, ekipman, kara ve deniz vasıtaları ve diğer sabit kıymetlerin finansal kiralaması konusunda faaliyet göstermektedir.

2008 yılı içerisinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından faaliyet izni belgesi alan Kaynak Finansal Kiralama A.Ş. daha sonraki yıllarda başarıyla gelişimini sürdürmüştür.

Yine 2011 yılında şirketimiz TRB Uluslararası Belgelendirme Hizmetleri tarafından yapılan denetimler sonucu Türkak onaylı ISO 9001 Kalite Yönetimi Belgesini ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesini almaya hak kazanmıştır.

2013 yılından beri Kaynak Finansal Kiralama Anonim Şirketi, Üs Holding A.Ş. ve Kökler Yatırım Holding A.Ş. bünyesinde faaliyet yürütmektedir.

14.10.2016 tarihinde alınan genel kurul kararı ile şirketin unvanı Pervin Finansal Kiralama A.Ş. olarak değiştirilmiştir.